Bebet e identifikojnë mashtrimin

Bebet e identifikojnë mashtrimin Bebet nuk dëshirojnë kur me dhunë qeshni dhe aktroni klounin kundër natyrës suaj, ka treguar një studim të cilin e kanë bërë shkencëtarët australianë. Ata kanë arritur në konkludimin që bebet në mënyrë të saktë e dinë kur dikush aktron, andaj nuk i duan njerëzit të cilët me dhunë gajasin, gicilojnë…

Susan Meiselas, nga zhveshtoret e deri te zonat e rrezikut

Susan Meiselas, nga zhveshtoret e deri te zonat e rrezikut     Fotografja Susan Meiselas (1948) ka kaluar afro pesë dekada duke dokumentar vatrat e luftës, revolucionet, valltaret… Njihet si fotografe e agjencisë Magnum Photos pjesë e së cilës ishte që nga viti 1976.   Fotografitë e saj janë publikuar në mediat kryesore të botës,…

Andrra Destani hap dyqanin me fustane nusërie “Andrra Couture”Andrra Destani hap dyqanin me fustane nusërie “Andrra Couture”

Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha i ka dhënë fund jetës si shtëpiake pasi ka hapur biznesin e saj. Kishte lajmëruar se do merrej me diçka, ndërsa sot finalizoi projektin e saj duke hapur dyqanin me fustane nusërie ‘Andrra Couture’.   Për këtë gjë ka lajmëruar vetë ajo nëpërmjet një postimi në…

Coutinho e Rakitic dërgojnë Barcelonën në finalen e Copa del Rey (Video)

Coutinho e Rakitic dërgojnë Barcelonën në finalen e Copa del Rey (Video)   Barcelona është finalistja e dytë në kuadër të Copa del Rey. Katalunasit kanë triumfuar edhe në takimin e dytë të gjysmëfinales kundër Valencias me rezultat 2-0.   Por, shikuesve i është dashur të presin deri në pjesën e dytë për të parë…

Banka e Shqipërisë i shpall luftë valutës Euro

Banka e Shqipërisë i shpall luftë valutës Euro Banka e Shqipërisë (BSH) miratoi një paketë masash ligjore, të cilat synojnë të ulin përdorimin e euros në ekonominë shqiptare. “Procesi i deeuroizimit është i nevojshëm dhe dobiprurës në afatin e gjatë, si për përmirësimin e efektivitetit të politikave ekonomike dhe financiare ashtu edhe për uljen e…

Haradinaj takon drejtorin e CIA-s, flasin për sigurinë në Kosovë

Haradinaj takon drejtorin e CIA-s, flasin për sigurinë në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA, Mike Pompei. Haradinaj ka thënë se me Pompei, ka biseduar për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më gjerë. “Pata nderin të takoj Drejtorin e…