Azem Syla rikthehet në arrest shtëpiak!

Ish- komandantit të UÇK- së, Azem Syla i është caktuar masa e arrrestit shtëpiak, disa javë pasi u lirua nga paraburgimi. Burime të KALLXO.com kanë bërë të ditur se Gjykata e Apelit ia ka ndërruar masën e sigurisë Azem Sylës. Vendimi pritet të ekzekutohet shumë shpejt. Azem Syla që po akuzohet për tjetërsim të pronave…

Dy muaj afat që Kosova të fitojë liberalizimin e vizave!

Kosova ka afat që brenda këtyre dy muajve të kryejë detyrat e shtëpisë, nëse dëshiron hyrjen në procedura për liberalizim të vizave. Kjo përshkak se si ka bërë të ditur sot, raportuesja për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, gjatë muajit prill, Kosmisioni Evropian do të marrë një raport,…

Hapat e VV-së që do të ndalojnë Veselin të nënshkruaj Ratifikimin e Demarkacionit?!

Për tri vjet u mbajtën pesë (5) seanca të Kuvendit, në tentim pët ta ratifikuar marrëveshjen e nënshkruar më 25 gusht të vitit 2015 nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, dhe ministri i Brendshëm, Skender Hyseni, ndërsa nga pala malazeze kishin nënshkruar zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Igor Llukshic,…

Borxhi që Presidenti Thaçi i ka Geoffrey Nice-it?!

Ministrisë së Punëve të Jashtme i ka mbetur barra për ta paguar borxhin prej gjysmë milioni ndaj Geoffrey Nice, i cili i kishte kryer shërbime të konsulencës Presidentit Hashim Thaçi si dhe kishte ndihmuar në librin biografik të tij. Gazeta Express mëson se borxhi akoma nuk është paguar por MPJ po e shqyrton këtë, ndërsa…

Veseli: Nga mesi i dhjetorit qytetarët do të lëvizin pa viza!

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zgjedhur studiot e televizionit T7 për të folur për herë të parë, pas ratifikimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Veseli, njëherësh udhëheqës i Partisë Demokratike të Kosovës, në emisionin “Pressing”, ka shprehur optimizmin e tij se Bashkimi Evropian do të liberalizojë vizat për…