Connect with us

BOTË

Përndjekësi i Rihannës shpallet fajtor

Published

on

Një person nga Kalifornia i cili u arrestua në shtëpinë e Rihannës në Hollywood Hills vitin e kaluar, u shpall fajtor të mërkurën nën akuzat për vjedhje, vandalizëm dhe rezistencë ndaj arrestimit në lidhje me incidentin e majit të vitit 2018.

Njeriu, emri i të cilit është Eduardo Leon, pranoi pesë vjet kusht në lidhje me incidentin e 9 majit të vitit 2018, shkruan DailyMail.

Ai do të ishte përballur me gjashtë vjet burg në lidhje me incidentin, thuhet sipas zyrtarëve.

Leon, si pjesë e lutjes së tij, duhet të hyjë në një program me Zyrën e Diversitetit të Qarkut në Los Angelesit, që synon stabilizimin e njerëzve që kanë kryer krime dhe kanë ‘çrregullime mendore ose përdorin substanca narkotike, përfshirë personat që janë të pastrehë”.

Këngëtarja e hitit “Umbrella”, e cila nuk ishte në Los Angeles në kohën e incidentit, ka një urdhër mbrojtjeje penale ndaj Leonit, për të cilin autoritetet thanë se kaloi 12 orë në rezidencën e saj para se të vërehej nga rojet.

Zyrtarët thanë se Leon kërceu mbi një gardh për të fituar qasje në pronë dhe më pas ishte në gjendje të çarmatoste konfigurimin e alarmit të shtëpisë.

Leon më pas i tha autoriteteve se kishte shpresuar të kishte një takim me Rihannën, duke e vizituar në shtëpinë e saj.

Continue Reading