Connect with us

KUZHINA

Mafinsa me boronicë dhe jogurt

Published

on

Kjo ëmbëlsirë është ideale për të nisur mëngjesin. Provojeni!

Një recetë që mund ta shijoni edhe duke pirë çaj ose kafe, transmeton Telegrafi.

 

Përbërësit:

– 300 g miell të bluar butë,
– 8 g pluhur për ëmbëlsira,
– 250 g sheqer,
– 3 vezë,
– 120 g gjalpë,
– 150 g jogurt.

Përgatitja:

Përzieni në një enë të gjithë përbërësit e thatë.

Në enën tjetër tundni të bardhët e vezëve dhe shtojani të verdhët e vezëve, pastaj edhe të gjithë përbërësit e tjerë të njomë.

Ngjishni lehtë përbërësit e thatë me përbërës të njomë.

Continue Reading