Connect with us

KOSOVË

13 vjet bëhen nesër nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Published

on

Nesër bëhen 13 vite nga vdekja e Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Me këtë rast, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës me kryetarët e degëve dhe strukturat e partisë, do të bëjnë homazhe tek varri i tij në Velani duke vazhduar më pas me vizitë te familja Rugova

Homazhet nisin nga ora 11:00, ndërsa në ora 12:00, LDK mban edhe Akademi Përkujtimore.

Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006

Continue Reading