Connect with us

KOSOVË

Donika Kadaj kthehet në AAK

Published

on

Donika Kadaj Bujupi është rikthyer në AAK. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i këtij subjekti politik dhe njëherit krheministri i Kosovës Ramush Haradinaj nëpërmjet facebook-ut.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

“Me deputeten e Kuvendit, Donika Kadaj-Bujupi, bashkëbiseduam për zhvillimet aktuale politike në Kosovë. Nga sot, Donika i rikthehet Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Rrugëtimin nëpër proceset politike në vend do ta vazhdojmë bashkërisht.

RH”.

Continue Reading