Connect with us

KOSOVË

37 vjeçari nga Kosova aksidentohet në autostradën e Cyrihut (FOTO)

Published

on

Një 37 vjeçar nga Kosova është aksidentuar në autostradën A 1 të Cyrihut.

Kosovari e ka humbur kontrollin e veturës së tij BMW X5 dhe është përplasur për mbrojtëset e autostradës, njofton Policia Zvicerane përcjellë Klan Kosova.

Ngasësi i veturës dhe bashkëudhëtari i tij, një 27 vjeçar janë lënduar lehtë, ku janë dërguar për trajtim në spital.
Përveç dëmeve materiale nuk ka viktima.

Rastin po e heton Policia e Kantonit të Aargaut.

Shoferit i është konfiskuar patentë shoferi nga njësiti i trafikut.

Continue Reading