Connect with us

LAJME

AAK shënon 23-vjetorin e themelimit

Published

on

Sot Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës shënon 23-vjetorin e themelimit të saj.

Me këtë rast AAK ka planifikuar një ngjarje që do të mbahet në hotelin “Emerald”, duke filluar nga ora 18:00.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është një parti politike e formuar në vitin 2000 nga parti dhe individë me një të kaluar patriotike.

Kryetari i kësaj partie është Ramush Haradinaj.

Continue Reading