Connect with us

LAJME

Abdixhiku pret në takim ambasadoren franceze

Published

on

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, tka pritur në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie Christine Butel.

Në takim njohës,Abdixhiku e njoftoi ambasadoren Butel, për projektet me prioritet në të dyja dikasteret që ai drejton.

Duke shprehur mirënjohje për përkrahje të Francës ndaj Kosovës, Abdixhiku tha se beson në vazhdimësi të bashkëpunimit në mes të dyja shteteve.

Continue Reading