Connect with us

KOSOVË

Agjenda e Kurtit për ditën e sotme

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurthemelit të objektit të Agjencisë Kadastrale të Kosovës.

Ceremonia nis në orën 9:45, Rruga “Arbënor e Astrit Dehari”, Nr 25, Prishtinë.

Pas kësaj Kurti bën homazhe në kompleksin e varrezave të dëshmorëve dhe martirëve në Marec.

Kurti homazhet do t’i bëjë duke filluar nga ora 13:00.

Ndwrsa pas homazheve në fshatin Marec, Kurti do të bën homazhe në kompleksin e varrezave të dëshmorëve dhe martirëve në Makoc, në orën 13:30./Teleskopi/

Continue Reading