Connect with us

LAJME

Aksident i rëndë trafiku në Prishtinë

Published

on

Policia e Kosovës njofton se në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në orët e mbrëmjes në të cilin kanë qenë të përfshira një veturë udhëtarësh me targa vendore dhe një motoçikletë.

Drejtuesi i mjetit ishte shtetas i Kosovës ashtu si edhe drejtuesi i motoçikletës.

Sipas policisë viktima është dërguar në QKUK dhe sipas mjekut është me gjendje të rëndë shëndetësore.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë, kurse i dyshuari drejtuesi i veturës me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”.

Continue Reading