Connect with us

LAJME

Aksident mes trenit dhe veturës, vdes një person

Published

on

Policia e Kosovës ka njoftuar se si pasojë e një aksidenti mes një veture dhe trenit në Videjë-Klinë, ka ndërruar jetë një person.

Vdekjen e viktimës i cili ishte vozitësi i veturës, e ka konstatuar nga ekipi mjekësor në spitalin e Pejës.

“Më datë 6 qershor 2023 rreth orës 12:45, Policia është informuar se në fshatin Videjё-Klinё, ka ndodhur njё aksident mes trenit tё udhёtareve dhe njё veture. Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, aty ёshtё kuptuar qё si pasoje e aksidentit njё person (vozitёsi i veturёs) ёshtё lënduar rёndё, i njëjti ёshtё dёrguar nё emergjencёn e spitalit rajonal nё Pejё, aty nga ekipi mjekësor ёshtё konstatuar vdekja e viktimës”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Sipas njoftimit, me urdhër të Prokurorit të shtetit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion në institutin e mjekësisë ligjore në Prishtinë.