Connect with us

KOSOVË

Aksident në Komoran, lëndohen dy persona

Published

on

Dy persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur sot në Komoran.

Këtë e ka konfirmuar për Teleskopin zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Ai tha se në këtë  aksident janë përfshirë dy vetura dhe një kamion.

“Sot rreth orës 08:00 të në rrugën nacionale Prishtinë – Pejë, në Komoran ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime dhe dëme materiale, ku janë përfshirë tri automjete, prej tyre një kamion dhe dy vetura. Bazuar në informacionet fillestare nga njësitet policore në terren, dyshohet se dy persona kanë pësuar lëndime. Në vendngjarje njësitet relevante policore janë duke u marrë me rastin”, tha Kelani./Teleskopi/