Connect with us

KOSOVË

Alarm, çfarë sugjuku po shitet në Kosovë

Published

on

Deputeti i LDK-së Haxhi Avdyli ka alarmuar opinionin se sugjuku i cili shitet në Kosovë është me cilësi të dobët. Ai ka thënë se aktualisht një kilogram shitet më pak se 1 euro dhe se në të mund të ketë gjithqka, por vetëm mish Jo.

Ja postimi i tij:

“Suxhuk 0.99 € derisa kilogrami mishit 7 € ,cdo gjë mund të ketë brenda saj , mish të kalbur Belgjike me miell, qep,mbeturina, bisht, e lekurë, por jo mish normal. Alarm për organet e inspekcionit sanitar e mobilizim të shoqërisë”.

Continue Reading