Connect with us

KOSOVË

Albin Kurti ngushëllon Dacin

Published

on

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti përmes një shkrimi ne facebook ka shprehur ngushëllime per vdekjen e zv. ministrit Arian Dacit nga një aksident natyror në Brezovicë.

“Mora vesh lajmin e trishtë të vdekjes së Arian Dacit prej një aksidenti natyror, një orteku të borës në Brezovicë. Arian Daci ishte zv. ministër në qeverinë e Kosovës dhe djali i kryetarit të AShAK-ut, z.Nexhat Daci. I shprehim ngushëllimet tona për familjen e tij, miqtë e të afërmit, si dhe bashkëpunëtorët e tij, për këtë humbje në moshë kaq të re”.

Continue Reading