Connect with us

LAJME

Albina Kelmendi i hyn seriozisht garës në Festivalin e RTSH-së, këto janë disa nga detajet e konkurrimit të saj

Published

on

Albina Kelmendi është një nga emrat më të njohur që do të garojë në Festivalin e 61-të të këngës në Radio Televizionin Shqiptar, festival i cili zgjedh këngën që do e përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision”.

Por këngëtarja nga Peja nuk do të garojë e vetme në këtë festival.

Kjo pasi sipas disa burimeve, kënga me të cilën do të garojë Albina, është një këngë e kënduar në grup së bashku me familjarët e saj, e cila padyshim pritet të jetë një hit.

Kujtojmë se Albina rrjedh nga një familje muzicientësh, dhe kënga e re pritet të jetë tejet e veçantë dhe ndër pretendetet e Festivalit të 61-të të këngës./Teleskopi.info

Continue Reading