Connect with us

KOSOVË

Arrestohen tre të dyshuar për trafikim me narkotik dhe armëmbajtje pa leje

Published

on

Tre persona janë arrestuar sot të dyshuar për trafikim me narkotik dhe armëmbajtje pa leje, ka njoftuar policia.

Të arrestuarit janë dy burra me iniciale L.Z viti i lindjes 1982, dhe F.R., viti i lindjes 1990 si dhe një grua me iniciale V.M viti i lindjes 1993.

“Policia ka kryer kontrolle në dy lokacione, një në Prishtinë dhe një në Gjakovë. Si prova materiale janë sekuestruar:

· Dy paketime, dyshohet të jetë kokainë me peshë të përgjithshme 2350 gram. (në vlerë rreth 90000 euro),

· Katër qese, dyshohet të jetë marihuanë me peshë të përgjithshme 3696 gram. (në vlerë rreth 5500 euro),

· Një armë e gjatë AK 47 e modifikuar (në vlerë rreth 2000 euro),

· Shtatë pistoleta (në vlerë rreth 14000 euro)

· Para të gatshme 1645 euro,

· Tri vetura, dy me targa të huaja dhe një me targa vendore, si dhe prova tjera materiale që ndërlidhen me rastin”, thuhet në njoftim.

Me vendim mbi ndalimin e personit, të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Rasti vazhdon në procedurë hetimore nga DHTN- Sektori Qendror./Teleskopi/