Connect with us

LAJME

Arrestohet një i dyshuar për dhunë në familje

Published

on

“Stacioni Policor në Gjakovë, derisa ishin duke hetuar dhe trajtuar një rast për dhunë në familje në rrugën “Abedin Terbeshi” në Gjakovë, kanë arritur të sigurojnë informacion se i dyshuari mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës, lindur në vitin 1982, përveç që dyshohej për dhunë në familje, kishte në posedim armë në mënyrë të paautorizuar”, thuhet në njoftimin Policisë së Kosovës.

Sipas njoftimit, gjatë intervistimit, i dyshuari ka pranuar se posedonte armë në mënyrë të paautorizuar.

“I njëjti ka dorëzuar një pistoletë, një karikator dhe 3 copë fishekë. Armët dhe municioni janë konfiskuar, ndërsa  me vendim të prokurorit të shtetit, i dyshuari është ndaluar në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tij është iniciuar rast “Dhunë në familje” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, thuhet në njoftimin policisë.