Connect with us

LAJME

Arrestohet një person në Gjilan, dyshohet për mashtrim dhe vjedhje të rëndë

Published

on

Pas një punë të mirë të organizuar operacionale, Policia e Kosovës ka arritur të arrestoj një person në Gjilan, i dyshuar për mashtrim dhe vjedhje të rëndë.

K.S., (1991) dyshohet se ka qenë i përfshirë në katër raste të veprave penale.

“Arrestimi i tij është bërë pasi që për të njëjtin janë gjetur prova materiale se ka qenë i përfshirë së paku në katër raste të veprave penale si ,,Mashtrim’’ dhe ,,Vjedhje e rëndë’’ raste të cilat kanë ndodhur gjatë muajit gusht në qytetin e Gjilanit”, thuhet në njoftim.

Intervistimti i të dyshuarit është bërë në bazë të procedurave ligjore dhe ndaj tij prokurori i shtetit ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë.

Continue Reading