Connect with us

KOMUNA

Banorët e lagjes Qendra në Prishtinë do të protestojnë kundër zhurmës së kafiterive

Published

on

Banorët e lagjes Qendra në Prishtinë, të hënën protestojnë kundër zhurmave të larta që u bëjnë kafiteritë.

Banorja  kësaj lagjeje dhe njëra nga aktivistet që në vazhdimësi bënë përpjekje për t’u ndalur zhurma në këtë lagje, Violeta Geci Laamanen ka njoftuar për KosovaPress se në protestë do të dalin banorët e rrugëve “Rexhep Luci” dhe “Nurije Zeka” kundër zhurmave të larta nga kafiteritë.

Ajo thotë se dy kafiteri e prishin rendin dhe qetësinë publike, duke e thyer ligjin dhe duke i terrorizu banoret deri në orët e vona të mbrëmjes.

Continue Reading