Connect with us

EKONOMI

Bëhet sot lansimi i thirrjes publike për mbështetjen e pajisjeve efiçiente

Published

on

Fushata për mbështetje të konsumatorëve familjarë nga Qeveria e Kosovës, në investimin në pajisje shtëpiake efiçiente dhe sistemin diellor për ngrohjen e ujit sanitar, dikasteri i saj do të fillojë sot lansimi.

Këtë e ka bërë të ditur Miniria e Ekonomisë, duke thënë se nga dita e sotme do të filloj lansimi publik i kësaj fushate.

Dhe për këtë lansim Ministria e Ekonomisë do të mbajë konferencë për media.

Aty do të jenë të pranishëm dhe do të mbajnë fjalime kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministria e kësaj ministrie, Artane Rizvanolli dhe zyra e Bashkimit Evropian, Alessandro Bianciardi.