Connect with us

LAJME

Berisha për arrestimin e policëve: Akt terrorist i urdhëruar direkt nga Putini i vogël

Published

on

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar për arrestimin e tre zyrtarëve policorë nga policia serbe.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social facebook, ka deklaruar se e dënon këtë arrestim të policëve.

“Akt terrorist i urdhëruar direkt nga Putini i vogël. Ky është momenti kur grupi terrorist ushtarak serb rrëmben në territorin e Kosovës, në veri, tre policë shqiptarë që kryenin detyrën”.

“Dënoj me forcën më të madhe këtë akt terrorist, kriminal të falangave të Vuçiq dhe i bëjë thirrje komunitetit ndërkombëtar të dënojë me forcën me të madhe këtë akt terrorist luftënxitës të ish-Millosheviqit të ri Aleksandër Vuçiq”, ka shkruar Berisha.