Connect with us

LAJME

Bie Qeveria – Presidenti vendos për zgjedhje

Published

on

Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit.

Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë.

Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk mund të shkoj në postin e kryeministrit, por do të shkoj si qytetar i Kosovës, njofton Klan Kosova.

Ndërsa ka thënë se për zgjedhjet e reja duhet të vendos Presidenti i vendit Hashim Thaçi.

Continue Reading