Connect with us

BOTË

Riparimi i urës së bombarduar të Krimesë mund të zgjasë së paku një vit

Published

on

Sipas përditësimit të fundit të Ministrisë Britanike të Mbrojtjes, dëmet në urën e Krimesë nuk do të riparohen deri në shtator 2023.

“Sulmi në urën e Krimesë ka ndërprerë furnizimet logjistike ruse për Krimenë dhe Ukrainën jugore, duke reduktuar aftësinë e Rusisë për lëvizjen e pajisjeve ushtarake dhe trupave në zonë”, tha ministria.

 Ata shtuan se kushtet e motit do të ndikojnë shumë në përpjekjet për rindërtimin e urës./Teleskopi.info

Continue Reading