Connect with us

LAJME

Britma e një nëne, Ku je biri im?

Published

on

Vetë e kam nxjerrë djalin tim nga autobusi.

Ai më thirri në telefon dhe vetëm tha: “Nuk e di se çfarë ka ndodhur, kemi pasur një aksident”.

Unë menjëherë jam nisur nga Gostivari në Karpalak dhe nxora djalin tim nga autobusi, përcjell TetovaSot.

Kështu rrëfen ngjarjen babai i njërit prej djemve të plagosur në tragjedinë që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, ku humbën jetën 14 persona dhe mbeten të plagosur 32 të tjerë katër prej të cilëve luftojnë për jetë.

Ndryshe nga ai, shumë qytetarë nga Gostivari që erdhën në vendin e ngjarjes nuk gjetën të dashurit e tyre.

“Sashe, ku je Sashe”, mes lotësh thirrte një grua djalin e saj, e cila zbriti në pjesën e pjerrët në rrugën e vjetër.