Connect with us

KOSOVË

Cilët janë tre deputetët që u bashkohën 77 të tjerëve për votim?

Published

on

Kush janë 3 deputetët që mund të votojnë demarkacionin, krahas 77 të tjerëve?

Nesër është njëra nga ditët më të rëndësishme për Kosovën. Por, ende janë dilemat se kush janë tre deputetët që mund të bëjnë 2/3 e votave të kuvendit.

Burimet e Teleskopit thonë se ata mund të jenë nga Vetëvendosje.

Por, nuk dihet nëse janë nga krahu i Albin Kurtit apo nga krahu i Molloqajt.

Gjithashtu, mësohet se autoritetet shtetërore dhe kori diplomatim është duke provuar bindjen e deputetëve të listës serbe.

Continue Reading