Çunakët e Barcelonës mposhtin “pleqtë” e Interit në Milano

Barcelona e ka mposhtur dhe e ka eliminuar nga gara më e madhe evropiane, Liga e Kampionëve Interin e Milanos. Blaugranët fituan në Gjuzepe Meaca me rezultat 2 me 1. Me këtë, ia mohuan pikët skuadrës vendase e cila në fazën e grupeve nuk arriti që të mbledh më shumë se 7 në total, e të mbetërët 3 pikë mbrapa Dortmundit që tuboi 0 he liderit Barelona me 14.

Në këtë lojë, golin e parë e shënoi Perez, derisa më pas vendësit barazuan nëpërmjet Lukakus. Por, golin e fitores e shënoi Ansu Fati, 17 vjeçar

Me këtë humbje, më j dëshpëruar u pa trajneri italian Conti.