Connect with us

KOSOVË

Delawie flet për depërtimin e turqëve

Published

on

Pas arrestimit të shtetasve turq nga Kosova dhe deportimit Të tyre në Turqi, ka reaguar edhe Greg Delawie, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Përmes një shkrimi në Twitter, ka thënë se po i ndjekin me vëmendje zhvillimet që nga dita e djeshme.

“Po ndjekim me vëmendje ngjarjet e djeshme. Transparenca dhe angazhimi për një proces të rregullt dhe sundimi i ligjit, janë jetike” ka shkruar Delawie, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading