Connect with us

LAJME

Driton Kuka i do edhe dy medalje olimpike për ta kompletuar pesëshen e madhe

Published

on

Xhudistët e Kosovës po kryejnë stërvitjet finale për Botërorin e Dohas që mbahet këtë muaj, ka njoftuar trajneri i xhudos Driton Kuka.

Ai përmes një postimi në facebook tha Se këto stërvitje po i kryejnë në Kompleksin Olimpik të Gjermnisë. Ai shtoi se edhe kësaj radhe presin fitore të mëdha.

Postimi i plotë i Driton Kukës

Kompleksi Olimpik më i kompletuar i shtetit mik Gjerman.

Ekipi ynë fillimisht vajzat e këtë javë meshkujt kompletuan stërvitjet finale për Botërorin e Dohas,që mbahet në muajin maj.

Numri 5 shënon medaljet që do doja ti kem një jetën time si trener nga Lojërat Olimpike!

Ngjyra ska rëndësi aspak.

🏅🏅🏅 i kemi dua edhe dy,shpresoj dhe punoj që kjo të ndodh!

Nga Kampionatet Botërore tashmë i kemi plotë 7 medalje të fituara,2 të arta dhe 5 të bronzta!

Po flasim për medalje Elitare për të rritur!/Teleskopi/

Continue Reading