Connect with us

KOMUNA

Dy puntorë rrëzohen nga skelet

Published

on

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore pasi janë rrëzuar nga skelat duke punuar në një objekt afarist në Ferizaj.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se rasti ka ndodhur dje rreth orës 15:15 në fshatin Mirash të Ferizajt, transmeton Koha.net.

“Raportohet se dy viktimat, burra shqiptarë, gjersa kanë qenë duke punuar në skele të një objekti afarist, në ndërtim e sipër, kanë rrëshqit dhe janë rrëzuar. Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Ferizajt”, thuhet në komunikatë.

Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse policore, inspektori i punës. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Continue Reading