Connect with us

KOSOVË

Ekipi i A2 CNN detyrohet t’i fshijë pamjet që i mori nga protesta në Zveçan

Published

on

Korrespondenti i A2 CNN, Jul Kasapi, ka treguar për një problem që kanë pasë ai dhe ekipi i tij i terrenit gjatë protestës që është zhvilluar në Zveçan.

Ai për Klan Kosovën ka deklaruar se mbi dhjetë persona ekipin e këtij meidiumi që ishin sot në terren dhe dje i kanë detyruar që t’i fshijnë të gjitha pamjet që i morën nga vendi i ngjarjes.

Po ashtu, sot edhe në Zubin Potok është djegur veturua e mediumit Tëvë1.

Në fotografitë dërguar AGK-së, shihet se i janë thyer xhamat dhe shpërthyer gomat e veturës, e më pastaj edhe e vënë në flakë. Gjithashtu, dy persona të tjerë të maskuar kanë tentuar të sulmojnë ekipin e Periskopit në Zveçan.

Continue Reading