Connect with us

LAJME

Erden Atiq betohet sot si kryetar i ri i Mitrovicës së Veriut

Published

on

Erden Atiq nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje i cili doli fitues nga zgjedhjet e 23 prillit për ta drejtuar Komunën e Mitrovicës së Veriut, sot pritet që ta bëjë betimin.

Kjo ngjarje pritet të zhvillohet pikërisht në hapësirat e Komunës së Mitrovicës së Veriut.

Ndërsa ende nuk dihet se kur do të bëhet betimi i tre kryetarëve të rinj për Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok./kk

Continue Reading