Connect with us

LAJME

Gjermanët dorëzohen para holandezëve

Published

on

Gjermania dhe Holanda kanë zhvilluar sonte ndeshjen për kualifikimet Euro 2020, e cila ishte e jashtëzakonshme.

Ishin gjermanët ata që shënuan të parët, pasi Gnabry shënoi në minutën e 9’ e me vetëm këtë gol përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë ishte de Jong ai që barazoi rezultatin, në minutën e 59’ kurse Tah J i dhuroi një “dhuratë” holandezve duke shënuar auto gol.

Por Kroos e barazoi prap rezultatin për gjermanët, duke u treguar i saktë në gjuajtjen e penaltisë.

Por kjo penalti për gjermanët duket se ishte “macja e zezë” sepse në minutën e 79’ Malen shënoi për ta dërguar në epërsi Holandën, e goli i tij nuk mjaftoi për ta vulosur fitoren sepse atë e bëri bashkëlojtari i tij në Wijnaldum në minutat shtesë të ndeshjes.

Continue Reading