Connect with us

LAJME

Grenell shijon pushimet në Shqipëri

Published

on

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka vizituar Shqipërinë.

Kjo u bë e ditur nga vet Grenell ku ka publikuar një video në faqen e tij në Instagram, ku shihet duke bërë xhiro me helikopter mbi bregdetin shqiptar.

Ai ishte i shoqëruar edhe nga Jared Kushner, dhëndrri i ish-presidentit të ShBA-ve Donald Trump.

“Në Shqipëri me ekuipazhin. Dhe duke i parë zjarret e Korfuzit përtej ujit”, ka shkruar Grenell.

Ish-emisarit amerikan edhe pse i ka mbaruar mandati, ai shpesh komenton zhvillimet politike në Kosovë.

Continue Reading