Connect with us

LAJME

Guerot: Dhuna ndaj KFOR-it nuk justifikohet

Published

on

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot është deklaruar për situatën e tensionuar në veri  të Kosovës.

Në një postim në Twitter, ambasadori Guerot ka thënë se asgjë nuk i justifikon sulmet e dhunshme kundër KFOR-it dhe shtypit.

Ai gjithashtu i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që të ndërmarrë masa të menjëhershme për  të mos lejuar përshkallëzimin e situatës..

“Asgjë nuk i justifikon sulmet e dhunshme kundër Kfor-it dhe shtypit. Këto akte duhet të ndalen. Mendime për viktimat, kushdo qofshin ata. Mbështetje e plotë për Kfor-in. Gjithashtu i bëjmë thirrje qeverisë së Kosovës që të ndërmarrë masa të menjëhershme de-përshkallëzimi”, ka shkruar Guerot  në Twitter.

Continue Reading