Connect with us

LAJME

Guvernatorja e Iowa-s viziton sot Kosovën

Published

on

Guvernatorja e shtetit të Iowa-s, Kim Reynoldssot pritet ta vizitojë Kosovën.

Reynolds do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, me kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe me Ministren e Jashtme, Donika Gërvalla-Scwarz.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla-Schwarz, mirëpret nesër në takim, Guvernatoren e shtetit të Iowa-s, znj. Kim Reynolds”, thuhet në njoftim.

Takimi Gërvalla- Reynolds pritet të nis nga ora 11:50 minuta në objektin e Qeverisë së Kosovës.

Continue Reading