Connect with us

KOSOVË

Haradinaj: Jasharët ranë për lirinë e Kosovës

Published

on

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka vlerësuar lartë figurën dhe rolin e Adem Jasharit e familjes së tij në çlirimin e Kosovës. Sipas tij, familja Jashari u sakrifikua për lirinë e Kosovëas.

Gjatë seancës solemne për nder të epopesë së UÇK-së, ai tha se shteti do të ec përpara duke e quar në vend amanetin e dëshmorëve.