Connect with us

LAJME

Haradinaj kujton Betejën e Llapushnikut: Ndër më e lavdishmja e luftës sonë

Published

on

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar betejën e Llapushnikut në 25-vjetorin e saj.

Haradinaj përmes një postimi në facebook  ka thënë se kjo Beteja e Llapushnikut ishte ndër betejat më të lavdishme të luftës çlirimtare.

“25 vjet më parë, në Llapushnik po zhvillohej një betejë e cila i dha kahje të re luftës sonë për liri. Beteja e Llapushnikut, ishte ndër betejat më të lavdishme të luftës sonë çlirimtare”, ka shkruar Haradinaj.

Haradinaj ka shtuar se trimat e UÇK-së ia ndërpren armikut një prej arterieve kryesore të furnizimit dhe logjistikës

“Trimat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i ndërpren armikut një prej arterieve kryesore të furnizimit dhe logjistikës, duke shënuar një kthesë me rëndësi në zhvillimin e luftës frontale”.

“Me përulje e respekt kujtojmë e nderojmë, 47 dëshmorë dhe 54 martirë që ranë në altarin e lirisë së Kosovës, lavdia e të cilëve do të mbijetojë me shekuj”, ka shkruar tutje Haradinaj./Teleskopi/

Continue Reading