Connect with us

KOSOVË

Haradinaj urdhëron Sefajn e Gashin t’i dorëzojnë detyrat

Published

on

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar nga ministri i punëve të brendshme Flamur Sefaj dhe drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë Driton Gashi, t’i lirojnë detyrat e tyre përkatëse. Ky urdhër i Haradinajt vije pas operacionit të djeshëm të AKI-së dhe të policisë për deportimin e dhunshëm të 6 shtetasve turq në Turqi.

Continue Reading