Connect with us

KOSOVË

Juncker nesër në Kosovë, kjo ësht agjenda

Published

on

 

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, bashkë me Përfaqësuesen e Lartë, Federica Mogherini, dhe Komisionerin Hahn, nesër, më 28 shkurt, do të vizitojnë Kosovën.

 

Presidenti Juncker dhe Delegacioni i BE-së do të takohen me Presidentin Hashim Thaçi, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, si dhe do të mbajnë një takim me qytetarë, përfaqësues të mediave, aktivistë të shoqërisë civile, ndërmarrës, studentë, profesorë, rininë e partive politike, artistë, sportistë kosovarë, bursistë të programeve të BE-së, dhe shefat e Misioneve të BE-së dhe bashkësisë ndërkombëtare.

 

Fillimisht, ata do të kenë një takim të përbashkët me Presidentin Hashim Thaçi, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj

Më pas, do të ketë një adresim për medie nga Presidenti Juncker dhe Presidenti Thaçi

 

E pasdite vonë, zyrtarët evropian do të kenë një takim me qytetarë në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovas