Connect with us

BOTË

Kërcënimet e Wagner-it, mbyllet autostrada për në Moskë

Published

on

Autostrada M4 që çon për në Moskë është mbyllur në kufirin midis rajoneve Lipetsk dhe Voronezh, tha guvernatori i Lipetsk.

Më herët ai tha se një autokolonë ushtarake ruse ndodhej në autostradë.

M4 lidh Moskën me rajonet jugore duke përfshirë Rostovin dhe qytetin e tij kryesor Rostov-on-Don, ku janë parë njerëz të armatosur, shkruan BBC.

Kjo pason zotimin e shefit të grupit mercenar Wagner, Prigozhin, për të rrëzuar udhëheqjen ushtarake të Rusisë.

Continue Reading