Connect with us

KOMUNA

Lajmi i fundit: Nga shpërthimi i bombolës së gazit 12 të lënduar në Ratkoc të Rahovecit

Published

on

Në Ratkoc të Rahovecit rreth orës 19:55 në një lokal ka ndodhur një shpërthim i bombolës së gazit.

Nga shpërthimi janë lënduar 12 persona.

Klan Kosova mëson se shpërthimi ka ndodhur në një lokal të këtij fshati të quajtur “Te dollari”.

Lajmin e konfirmoi Lirie Podrimaj, zëdhënese e Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës.

Policia me të marrë lajmin ka dalur në vendin e ngjarjes.

Të lënduarit janë dërguar në spitalin e Gjakovës, dhe janë jashtë rrezikut për jetë. Nëntë nga të lënduarit po mbahen në trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Gjakovës.

Ne do ju informoj lidhur me detajet e këtij rasti.

Continue Reading