Connect with us

KOSOVË

Publikohen emrat e 10 personave të rekomanduar nga KQZ për të zëvendësuar deputetët e dorëhequr të Listës Serbe

Published

on

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme në rend të ditës e ka pasur pikën “Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për zyrën e presidentes, për zëvendësimin e deputetëve të subjektit politik ‘Lista Srpska’.

Ky institucion ka rekomanduar kandidatët e radhës për zëvendësimin e dhjetë deputetëve të dorëhequr të Listës Serbe.

9 nga të zëvendësuarit janë nga Lista Serbe, ndërsa një është nga një subjekt tjetër serb – iniciativa qytetare, SPO./Teleskopi.info

Continue Reading