Connect with us

KOSOVË

Krasniqi: I kemi 78 vota

Published

on

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi ka thënë se aktualisht nuk janë votat e nevojshme për të ratifikuar nesër marrëveshjen për demarkacion.

“Deri tani mund të themi se janë të konfirmuara 78 vota, por besojmë se deri në momentin kurn do të hidhet ne votim, do të ketë shumicë të mjaftueshme për ratifikim të suksesshëm”.

Aktualisht, kundër marrëveshjes janë deputetët e Vetëvendosjes dhe të listës serbe.

Derisa, nuk dihet ende qëndrimi i deputetit të PDK-së Nait Hasanit.

Continue Reading