Connect with us

LAJME

Krasniqi takon kryetarët e Degëve të PDK-së

Published

on

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar sot kryetarët e Degëve të PDK-së me të cilët kanë diskutuar për çështjet aktuale, zhvillimet politike në nivel lokal dhe vendor.

Ai përmes një postimi në rrjetin social facebook, Krasniqi tha se largimi nga vendi i qytetarëve është si pasojë e qeverisjes së paaftë.

Krasniqi tha se Qeveria Kurti, nuk po realizon asnjë nga premtimet e shumta që kishte dhënë para qytetarëve.

“Duke u nisur nga vizitat që kam bërë gjithandej nëpër Kosovë, si dhe nga takimet e përditshme që kanë kryetarët e Degëve të PDK-së më bashkëqytetarët e tyre, ndamë shqetësimin e përbashkët për rritjen enorme të numrit të qytetarëve që po largohen nga Kosova për shkak të qeverisjes së paaftë të nivelit qendror e cila nuk po mbështetë projektet e komunave si dhe nuk po realizon asnjë nga premtimet e shumta që kishte dhënë para qytetarëve”, ka shkruar Krasniqi.

Sipas Krasniqit Kosova nuk mund të bëjë hapa përpara pa kapacitetet dhe energjinë e rinisë.

“Kosova nuk do të mund të bëjë hapa përpara pa kapacitetet dhe energjinë e rinisë, e cila është motori i zhvillimit dhe avancimit të shtetit tonë. Është obligim i secilit prej nesh që të angazhohemi në këtë drejtim për ta rikthyer besimin te mundësitë që ofron vendi ynë”, ka vazhduar tutje Krasniqi.