Connect with us

LAJME

Krasniqi uron Ditën e Çlirimit, breza që sakrifikuan gjithçka për liri

Published

on

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,(PDK) Memli Krasniqi, ka uruar Ditën e Çlirimit.

“Gëzuar Ditën e Çlirimit, Kosovë! Me kujtimin për qindra e mijëra qytetarë të vendit tonë, të cilët ndër breza sakrifikuan gjithçka që patën për liri. Me nderimin për mijëra luftëtarë të UÇK-së, dëshmorë, invalidë e veteranë, të cilët me heroizimin dhe flijimin e tyre mundësuan dhe shtruan rrugën tonë të drejtë. Me dhembjen më të madhe e të paharruar për martirët, viktimat civile, të zhdukurit, gratë e dhunuara dhe refugjatët – viktima të një sistemi gjenocidal”, ka shkruar ai në facebook.

Continue Reading