Connect with us

LAJME

KRU Prishtina: Nesër disa lagje të kryeqytetit pa ujë, shkak punimet teknike

Published

on

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka bërë të ditur se nesër do të ketë disa intervenime teknike në kryeqytet.

Nëpërmjet një kumtese, KRU “Prishtina”, njofton se nesër do të realizohen punime teknike në ndërrimin e gypit “AC fi 200” në rrugën “Tirana” në Prishtinë duke filluar nga ora 09:00-16:00.

Tutje bëhet e ditur se realizimi i punimeve teknike ka për fokus përmirësimin e furnizimit me ujë të pijshëm dhe zvogëlimin e humbjeve teknike të ujit.

“Gjatë kësaj periudhe kohore, pa furnizim me ujë mbesin këto zona shërbimi:rruga e “Tiranës”, lagjja Arbëria pjesa nga hekurudha deri tek rruga “Ahmet Krasniqi”, Komuna e Re, rruga “Bashkim Fehmiu”, rruga “Vicianum”, rruga “Nora e Hotit”, Stadiumi i Prishtinës me lokale përreth tij” thuhet në njoftim.   

Continue Reading