Connect with us

LAJME

Kryeministri Kurti pret sot në takim Komisionerin e BE-së Oliver Varhelyi

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të marr pjesë në Konferencën e Para Ofertimit për Ankandin Solar 100 MW.

Konferenca pritet të filloj në orën 08:30, në Hotel Emerald.

Ndërsa duke filluar nga ora 10:05, kryeministri Kurti pret në takim Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.

Takimi pritet të mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Continue Reading