Connect with us

LAJME

Kryetari i Parlamentit të Austrisë viziton Kosovën, takohet me Konjufcën

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret sot në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Ëolfgang Sobotka.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media nga Drejtoria për Media dhe Marrëdhënie me Publikun.

Takimi pritet të filloj nga ora 11:30 në kabinetin e Konjufcës./Teleskopi/