Connect with us

LAJME

Kurti emëron Radoica Radomiroviqin zv/ministër për Komunitete dhe Kthim

Published

on

Kryeministri  Albin Kurti, ka emëruar sot Radoica Radomiroviq, zëvendësministër për Komunitete dhe Kthim.

Me këtë rast, ai e uroi Radomiroviqin për detyrën dhe i dëshiroi suksese në përmbushjen e përgjegjësive të reja, ka njoftuar qeveria.

Ndërkaq, gjatë ditës, Kryeministri Kurti ka liruar nga detyra e zëvendësministrit për Komunitete dhe Kthim, Gazmen Salijeviq.

Continue Reading